Práca z domu. Respektíve z Bali. Ideálne.

Chodiť na panské sa nám už nechce

Mnoho ľudí dnes hľadá prácu z domu. Ako spieva hip-hopová skupina A.M.O. : “vieš, ako to chodí, nechce sa mi do roboty… Ráno vstávať, sily ponaberať, spraviť si kakavko a k tomu štúdeľ, hlavu nafenovať ako pudel, není moj údel.”  Každý chce byť pánom svojho času a byť niekde denne od 7.mej do 17.tej je proste pochopiteľne únavné. Keď sa k tomu na nás ceria zuby usmiatych tvár blogerov z rôznych kútov sveta, je viac ako samozrejmé, že sa v nás tiež objaví túžba pracovať nejak podobne, nejak slobodnejšie, byť pánom, toho, kde budeme pracovať, kedy budeme pracovať a hlavne – za koľko budeme pracovať.

Nie je všetko zlato, čo sa blyští

Ako nám staré múdro porekadlo hovorí, nie je všetko zlato, čo sa blyští – u freelanceroch, ako sa ľuďom, ktorých nikto nezamestnáva, ale rôzne ponúkajú svoje služby hovorí, to platí trojnásobne. Je to veľmi rozličné a každý freelancer ma inú skúsenosť. Každý sa na nás síce může usmievať z pláž ázijských ostrovov, ale zatiaľ, čo jeden trávi prácou pár hodín denne, druhý je za notebookom skoro celý deň. Záleží, čo robíte a ako si svoju prácu naceníte. A samozrejme začiatky bývajú skoro vždy časovo náročnejšie. Ale zase pol roka nekonečnej práce od rána do večera s výsledkom minimálneho ďalšieho úsilia a v podstate, kým sa niečo dramaticky nezmení, pasívneho príjmu, tak to už za to stojí. Chce to dobrý nápad, ale hlavne, chce to vytrvať a nezlaknúť sa pri prvom neúspechu.

Online podnikanie

A čomu sa taký online freelancer môže venovať? Je tam veľa možností, od programovania, cez vytváranie obsahu webových stránok, copywriting, online marketingu. Môžete kľudne predávať autosedačky či  ponorné čerpadlá alebo programovať webové stránky pre uzbekistanskú vládu. V online podnikaní sa fantázii medze nekladú.

5/6 - (1 vote)